PLÝTVÁNÍ

Plýtvání je obsaženo v každé práci. Je jen na vás, jak velký prostor mu dáte.

Metodika zaměřená na získání a aplikaci znalostí vedoucích k eliminaci plýtvání v podniku patří k nejpopulárnějším. Cílí na identifikaci druhů ztrát, které je potřeba odstranit, a jejich hlavní příčiny. Týká se jak plýtvání ve výrobě, tak v administrativě.

S ESCARE snadno objevíte nadvýrobu, plýtvání časem, zbytečnou dopravu a manipulaci, nepotřebné pohyby, nekvalitu, nadbytečné zásoby, špatné procesy i nevyužití lidského potenciálu. Odpovíte si na jednoduchou a přitom zásadní otázku: Děláme vždy přesně to, co chce náš zákazník?

Odhalme spolu hlavní formy plýtvání v logistice, ve vývoji i kancelářských činnostech. Mluvme o nejasných kompetencích, zpracovávání zbytečných informací, chybách, vyrábění práce pro druhé. Hledejme cestu k otevřeným dveřím, přátelské atmosféře, aktivním zaměstnancům a především spokojeným zákazníkům.

Prostřednictvím této průřezové metody se naučíte plýtvání vidět, identifikovat, měřit a řešit.

Plýtvání je evergreen. Poznejte ho a zefektivněte činnost podniku až o 95 procent. Zvyšte hodnotu práce. Zákazník za ni rád zaplatí.

Kde se s metodou potkáte?

nejnovější blogy pro metodiky

Zkušenosti s optimalizací procesů
Optimalizací procesů se logicky zabývá každá firma. Ušetřit náklady na realizaci produktu nebo služby je jeden z tradičních cílů. Nicméně ne každé společnosti se daří optimalizovat kontinuálně a úspěšně.
Líná logistika
Prostě nám to „neteče“! Když trénuji Štíhlou logistiku přirovnávám tok materiálu k pohybu hlemýždě. A to to beru jěště s jistou nadsázkou, protože analýzy, které provádíme, nám potvrzují, že býváme…
Štíhlá logistika
Štíhlá logistika není obecně zavedený pojem. Mezi průmyslovými inženýry ho používáme ve spojení s LEAN myšlením a logistickými procesy. Logistika je často pro různé podniky jiným pojmem. Pro spoustu z nich…
Proč děláme 5S?
„Jaké úspory vznikají aplikací metody 5S?“ Jedna z nejběžnějších otázek, na které narážím v souvislosti s touto metodou.
INDUSTRY 4.0 realita nebo iluze?
Jako partneři workshopu INDUSTRY 4.0 pořádaného 1. února 2017 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně jsme s Dušanem Dostálem a paní Prof. Chromjakovou měli úvodní diskuzi na téma „Potenciál a rizika…

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu