VALUE STREAM MAPPING

Nakresleme společně mapu toků vašich hodnot. A objevme cesty, jak je optimalizovat.

Value Stream Mapping je metoda srozumitelná každému. Uplatnit ji lze ve výrobě i administrativě, a pokud se použije správně, vede k optimalizaci jakéhokoli hodnotového řetězce. Mapa zkoumající efektivnost procesů je jednou ze základních technik štíhlé výroby.

Pod vedením lektorů ESCARE vytvoříte se svým týmem mapu současného stavu (Current State). Standardizované formy toků rozpoznáte a zaznamenáte v reálném provozu. Jedním ze značných přínosů řízeného mapování je sdílení úhlů pohledů. Každý člen týmu je zapojen do diskuze, přináší obrovské množství hodnotných informací a ovlivňuje výsledek.

Poznávání a postupné změny procesů jsou přirozené, zřejmé a logické.

Součástí VSM je zároveň tvorba akčního plánu, tedy mapy budoucího stavu (Big Picture). Vždy je ale potřeba pamatovat, že cílem dosažení štíhlosti není samotné „mapování“, ale zavedení toku přidávajícího hodnotu.

Kdy využijete Value Stream Mapping? Když chcete provádět optimalizace toků hodnot, když potřebujete změnit systémy řízení, když hodláte založit nové výroby, logistické nebo administrativní úkony.

Naučíme vás pracovat s VSM tak, abyste získali účelný nástroj kontinuálního zlepšování. Ať už jste malá nebo velká firma, ať už stojíte na začátku svého byznysu nebo si uvědomujete, že nastal čas „dělat něco jinak“.

Kde se s metodou potkáte?

nejnovější blogy pro metodiky

Zkušenosti s optimalizací procesů
Optimalizací procesů se logicky zabývá každá firma. Ušetřit náklady na realizaci produktu nebo služby je jeden z tradičních cílů. Nicméně ne každé společnosti se daří optimalizovat kontinuálně a úspěšně.
Líná logistika
Prostě nám to „neteče“! Když trénuji Štíhlou logistiku přirovnávám tok materiálu k pohybu hlemýždě. A to to beru jěště s jistou nadsázkou, protože analýzy, které provádíme, nám potvrzují, že býváme…
Štíhlá logistika
Štíhlá logistika není obecně zavedený pojem. Mezi průmyslovými inženýry ho používáme ve spojení s LEAN myšlením a logistickými procesy. Logistika je často pro různé podniky jiným pojmem. Pro spoustu z nich…
INDUSTRY 4.0 realita nebo iluze?
Jako partneři workshopu INDUSTRY 4.0 pořádaného 1. února 2017 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně jsme s Dušanem Dostálem a paní Prof. Chromjakovou měli úvodní diskuzi na téma „Potenciál a rizika…

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu