VÝROBNÍ BUŇKY

Proč buňky? Protože tak funguje příroda. Spojováním pracovišť do Výrobních buněk lze odstranit plýtvání a zvýšit flexibilitu výrobního procesu.

Metoda Výrobních buněk ukazuje hlavní výhody spojených jednotek výrobních zařízení. Buňka má uzavřený tvar, lze v ní jednoduše škálovat práci a měnit výkon zvýšením nebo snížením počtu pracovníků. Výrobní buňka funguje na principu tahového systému a pracuje s tokem jednoho kusu. Proto je při změnách výroby mimořádně přizpůsobivá.

Vhled do výhod autonomních pracovišť, postup při jejich projektování i konkrétní tipy k vybalancování výroby, které je pro sestavení buňky nezbytné, vám poskytnou lektoři ESCARE v rámci balíčků služeb nebo jednotlivých tréninků.

Štíhlé Výrobní buňky pracují podle taktu zákazníka, minimalizují předmontáže, implementují standardní práci, jsou zárukou plynulého materiálového toku a jejich reorganizace je velmi jednoduchá.

Poznejte další přínosy Výrobních buněk. Snížíte dobu potřebnou pro zásobování, servis i údržbu strojů a zvýšíte pružnost a produktivitu firmy.

Kde se s metodou potkáte?

nejnovější blogy pro metodiky

Zkušenosti s optimalizací procesů
Optimalizací procesů se logicky zabývá každá firma. Ušetřit náklady na realizaci produktu nebo služby je jeden z tradičních cílů. Nicméně ne každé společnosti se daří optimalizovat kontinuálně a úspěšně.
Líná logistika
Prostě nám to „neteče“! Když trénuji Štíhlou logistiku přirovnávám tok materiálu k pohybu hlemýždě. A to to beru jěště s jistou nadsázkou, protože analýzy, které provádíme, nám potvrzují, že býváme…
7x příprava na Industry 4.0
„Držet krok s dobou!“ Tímto heslem jsem byl vždy konfrontován v rámci školních let. A myslím si, že jsme tím byli postrkováni ke zvídavosti a soustavnému poznávání nových věcí. Dnes…
Štíhlá logistika
Štíhlá logistika není obecně zavedený pojem. Mezi průmyslovými inženýry ho používáme ve spojení s LEAN myšlením a logistickými procesy. Logistika je často pro různé podniky jiným pojmem. Pro spoustu z nich…

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu