PRŮMYSLOVÁ MODERACE

Nechejte se při řešení problémů vést. Získejte do týmu schopného průmyslového moderátora.

Jednou z účinných metod směřujících ke zlepšení chodu firmy je uspořádání workshopu. Cílem tvůrčí dílny zaměřené na hloubkovou analýzu stanoveného procesu bývá například odstranění plýtvání nebo optimalizace pracovní metody.

Lektor ESCARE v roli moderátora vyvolá na základě vašich potřeb „dílnu nápadů“. Jeho úlohou bude řídit diskuzi, vizualizovat myšlenky, řídit proces hledání příčin problémů i hledání řešení. Moderátor je specialista na metody, není ovšem expertem na obsah.

Průmyslovou moderaci lze kombinovat s metodami standardizace, SS, TPM, SMED a dalšími. Je nápomocna například při identifikaci úzkých míst a plýtvání ve všech činnostech, týmovém zlepšování procesů a vytvoření „katalogu“ navržených opatření.

Moderace týmů umožňuje aktivnější zapojení účastníků do řešení a rozhodování. Moderátor vždy zachovává neutralitu, orientuje tým na výsledek, prosazuje dohodu, nehodnotí nápady a návrhy druhých, povzbuzuje členy týmu, řeší případné konflikty.

Každý tým by měl mít zkušeného průmyslového moderátora. Proto nabízíme jak samotnou moderaci, tak tréninky firemních moderátorů. Uplatní se při optimalizačních workshopech, zadávání projektů, zvyšování bezpečnosti práce, definování strategie firmy a podobně.

Kde se s metodou potkáte?

nejnovější blogy pro metodiky

Zkušenosti s optimalizací procesů
Optimalizací procesů se logicky zabývá každá firma. Ušetřit náklady na realizaci produktu nebo služby je jeden z tradičních cílů. Nicméně ne každé společnosti se daří optimalizovat kontinuálně a úspěšně.
Podniková škola průmyslového inženýrství
Sestavit kvalitní tým průmyslových inženýrů pro podporu výrobního systému. S tímto jednoduchým zadáním se potýká mnoho podniků a spoustě se to nedaří realizovat. Důvody jsou různé. Možná je málo kvalitních…

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu