MILK-RUN

Definujte si ve výrobě potřeby materiálového toku a snižte nároky na manipulaci. Získáte vyšší efektivitu produkce, uvolníte sklady a synchronizujete potřebné procesy. Milk-run je spolu s KANBANem výborným nástrojem pomáhajícím firmám dopravit materiál na přesně určené místo, v přesně daný čas a v potřebném množství.

Další prostředek štíhlé logistiky vychází ze systému rozvozu a svozu konví s mlékem na anglickém venkově. Pomocí metodiky Milk-run vytvoříte takzvaný logistický rastr, stanovíte jízdní řád zavážecí techniky, signály pro její aktivaci a řadu dalších účinných prostředků řízeného rozvozu materiálu ze skladu na místa spotřeby.

„Tradiční výroba využívá vysokozdvižné vozíky, kterými obvykle dopravuje 1-2 typy materiálu zároveň. (obr. 1) Obsluha se tak musí často vracet do skladu, vozík jezdí nevytížený, na materiál výroba mnohdy čeká. To vše zpomaluje plynulost výroby, snižuje efektivitu a dává prostor ke vzniku chyb,“ říká lektor ESCARE. Naproti tomu Milk-run reaguje na potřeby výroby během každého dne, dokáže zpřehlednit skladové zásoby, pracovat s vytížeností zaměstnanců a eliminovat námahu plynoucí z přenášení těžkých přepravek. (obr. 2)

Systém Milk-run lze skvěle podpořit speciálními transportními prostředky. Rozvoz a svoz materiálu vláčky prospívá štíhlé logistice a zvyšuje tak produktivitu výroby.

obr. 1

obr. 2

Kde se s metodou potkáte?

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu