Ing. Tomáš Stöhr

Jednatel a majitel ESCARE

se specializací na LEAN transformaci, strategii podniku, produkční systémy, Shop floor management, inovace, průmyslovou moderaci a metody průmyslového inženýrství, s praxí ze společností jako DURA Automotive CZ, LINET, API – Akademie produktivity a inovací a ESCARE

Ing. Tomáš Stöhr
Ing. Tomáš Stöhr (1978)
Zakladatel a jednatel ESCARE, garant za průmyslové inženýrství, inovace a LEAN.
Profesně se cítím jako průmyslový inženýr a průmyslový moderátor. Rád učím lidi, že změny jsou možné, jen je potřeba sundat klapky z očí a najít odvahu vůbec něco měnit. Možná už jsem vyhynulý druh :-), ale mám stále v zásobě dost triků a zkušeností, abych ukázal, že LEAN není mrtvý.
Krédo – Vím, že nic nevím (stále se přesvědčuji o tom, že to co už vím, neplatí :-))
Pracoval jsem pro DURU Automotive, Linet a API a získal jsem tam významné profesní i životní zkušenosti. Realizoval jsem projekty v mnoha společnostech a institucích  což mě umožňuje objevovat stále nové pohledy na to, jak zlepšovat a inovovat. I po létech mě to stále baví. V mojí profesní kariéře mě ovlivnilo mnoho zajímavých lidí, ze kterých bych vypíchnul Jána Košturiaka a Dušana Dostála.
Branže poradenství mě formovala především v tom, jak podat průmyslové inženýrství, LEAN a inovace lidskou cestou, nejlépe skrze myšlenky, na kterých tyto filosofie stojí. Právě hledání srozumitelných pojmenování a způsoby, jak i nepolíbeného člověka formovat a učit ho realizovat změny nebo inovace, je pro mě zábavou, koníčkem i prací zároveň.
Aktuálně jsem součástí ESCARE a EDUNETTU a také občas přednáším na Business Institutu a realizoval jsem několik výukových lekcí pro Seduo.
Jsem hrdým otcem 3 dětí, koníčky jako Paddleboarding a Tenis jsou pro mě relaxací. V práci mě nejvíc baví si s lidmi hrát (nejen interaktivní hry) a tím se učit, jak na to!
A taky jsem auditor Komory logistických auditorů č. 13027 😉

nejnovější blogy lektora

PF 2024
Pohodové prožití vánočních svátků a mnoho štěstí a zdraví v celém novém roce přeje tým ESCARE.
Zkušenosti s optimalizací procesů
Optimalizací procesů se logicky zabývá každá firma. Ušetřit náklady na realizaci produktu nebo služby je jeden z tradičních cílů. Nicméně ne každé společnosti se daří optimalizovat kontinuálně a úspěšně.

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu