Ing. Tomáš Stöhr

Jednatel a majitel ESCARE

se specializací na LEAN transformaci, strategii podniku, produkční systémy, Shop floor management, inovace, průmyslovou moderaci a metody průmyslového inženýrství, s praxí ze společností jako DURA Automotive CZ, LINET, API – Akademie produktivity a inovací a ESCARE

Ing. Tomáš Stöhr
Ing. Tomáš Stöhr (1978)
Zakladatel a jednatel Escare, garant za průmyslové inženýrství, inovace a LEAN.
Profesně se cítím jako průmyslový inženýr a průmyslový moderátor. Rád učím lidi, že změny jsou možné, jen je potřeba sundat klapky z očí a najít odvahu vůbec něco měnit. Možná už jsem vyhynulý druh :-), ale mám stále v zásobě dost triků a zkušeností, abych ukázal, že LEAN není mrtvý.
Krédo – Vím, že nic nevím (stále se přesvědčuji o tom, že to co už vím, neplatí :-))
Pracoval jsem pro DURU Automotive, Linet a API a získal jsem tam významné profesní i životní zkušenosti. Realizoval jsem projekty v mnoha společnostech a institucích (Linet spol. s r.o., DURA Automotive CZ,k.s., Kovolis Hedvikov a.s., Black & Decker (Czech), s.r.o., ČVUT, Plastipak Czech Republic, s.r.o., Emerson Knürr s. r. o., Iveco Czech Republic, a. s., Chart Ferox a. s., Toyoda Gosei Czech s.r.o., Donaldson Czech republic, s.r.o., Continental Automotive Czech Republic s.r.o., Conteg, spol. s r.o., TRATEC-CS s.r.o., Alfmeier CZ, s.r.o., KONE, a.s., EPCOS, s.r.o., SCHENKER spol. s r.o., GROZ-BECKERT CZECH s.r.o., AERO Vodochody AEROSPACE a.s., NEMOCNICE!!!, KOSTAL CR spol. s r. o., MOÚ, Tvarmetal s.r.o., Bilstein CE a.s., JOHNSON CONTROLS AUTOMOBILOVÉ SOUČÁSTKY, k.s., ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o., DGS Druckguss Systeme Liberec s.r.o., VFN, RM GASTRO CZ, TESCOMA s.r.o., MEA Meisinger), což mě umožňuje objevovat stále nové pohledy na to, jak zlepšovat a inovovat. I po létech mě to stále baví.
Jsem hrdým otcem 3 dětí, koníčky jako Paddleboarding a Tenis jsou pro mě relaxací. V práci mě nejvíc baví si s lidmi hrát (nejen interaktivní hry) a tím se učit, jak na to!
A taky jsem auditor Komory logistických auditorů č. 13027 😉

nejnovější blogy lektora

Zkušenosti s optimalizací procesů
Optimalizací procesů se logicky zabývá každá firma. Ušetřit náklady na realizaci produktu nebo služby je jeden z tradičních cílů. Nicméně ne každé společnosti se daří optimalizovat kontinuálně a úspěšně.
Cesta k LEANu – klíč je v lidech
Jako člen komory logistických auditorů jsem byl osloven, abych poskytl rozhovor na téma LEAN a jeho zavádění v českých podnicích. Rozhovor byl publikován v tomto týdnu, tak bych se o…

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu