Hra Štíhlá administrativa

Spojení interaktivních her s tréninkem využívání průmyslových metod představuje moderní a efektivní metodu výuky. Využití speciálně připravené hry zajišťuje snadnější pochopení předkládané teorie a dává jasnou představu o tom, jak dané metody fungují v praxi.

Cíl hry:

  • Pochopit základní principy štíhlé administrativy.
  • Naučit se používat metody štíhlosti na administrativní procesy.
  • Uvědomit si základní vazbu štíhlá administrativa – kvalita – ekonomika – pružnost
  • Délka hry cca. 3 – 3,5 hodiny

Hra je pro 8 – 14 hráčů. Princip tréninkové hry je založen na jednoduché formě administrativního procesu simulovaného legem, který je ve čtyřech kolech vylepšován týmem pracovníků. Hra obsahuje min. 4 herní kola mezi, kterými je týmem pracovníků vždy realizován optimalizační workshop. V rámci hry se implementuje většina LEAN principů, kterými hráči dosahují lepších ekonomických výsledků, které se na konci každého kola vyhodnocují. Tímto jednoduchým způsobem se účastníci seznamují s jednotlivými LEAN principy používanými v administrativě a vždy také vidí jaké mají jednotlivá opatření vliv na výsledek.

Obsažené principy: standardizace, vizualizace, workshop, týmové zlepšování, analýza a měření práce, tok jednoho kusu, kvalita, stabilita, balancování

 

Obsah hry:

  1. Sada kostek Lega pro simulaci administrativního procesu
  2. Prezentace hry a návod na provedení hry (kompletní podklady pro lektora)
  3. Postupy pro jednotlivá pracoviště
  4. Pomůcky pro vytvoření layoutu pro 1. kolo hry
  5. Hodiny pro řízení cyklového času na jednotlivých pracovištích
  6. Elektronické formuláře pro realizaci a vyhodnocení hry


Poptávka hry