Ing. Bc. Ivan Stefanov

spolupracovník, nezávislý konzultant a lektor, 

se specializací na: Projektové řízení, Technickou přípravu výroby, Řízení jakosti a spolehlivosti, Totální řešení problémů, Rozvoj pracovníků v technických pozicích, Výrobní a průmyslové inženýrství, Řízení výroby, s praxí ze společností Valeo, Visa Auto, Linet, Česká Zbrojovka, KWW.

Ing. Bc. Ivan  Stefanov je nezávislý profesionál se specializací ve výrobních systémech.

Vystudoval SPŠ strojní v Praze v oboru „přístrojová a automatizační technika“ a Technickou Universitu v Liberci v oboru „výrobní systémy“ s výborným prospěchem, od roku 2003 se tomuto oboru plně věnuje.

Od roku 2016 působí jako nezávislý profesionál. Před tím působil 13+ let na manažerských provozních pozicích pro společnosti jako jsou VALEO, Linet nebo Česká zbrojovka a KWWMá zkušenosti s prací v prostředí nadnárodních koncernů i tuzemských firem, s odlišnými firemními kulturami a přístupem pracovníků. Zabýval se řízením technické přípravy výroby, průmyslového a výrobního inženýrství, provozu, kvality, údržby, technických projektů a investičním rozvojem.
Získal pracovní zkušenosti v procesně, hierarchicky i projektově organizovaném prostředí nadnárodních i tuzemských organizací. Vyhovují mu role interim manažera, odborného poradce, lektora a kouče. Má manažerské i technické kompetence, umí efektivně řídit a motivovat odborný tým, může také pracovat samostatně stejně jako být platným týmovým hráčem. Na problematiku výrobních systémů se umí podívat s nadhledem mimo obvyklé hranice útvarů organizace a jejich zájmů (např. R&D / TPV / provoz) – všemi těmito útvary si ve své praxi prošel. To mu umožňuje tyto hranice, které jsou obvykle zdrojem problémů, úspěšně překlenout. Při své práci systematicky využívá strukturovaného postupu DMAIC. Výborná, rovnoměrně rozložená intelektová kapacita, orientace na cíl, rozhodnost, svědomitost a tvořivost mu umožňují pracovat na širokém spektru úloh. Praktický přístup a manuální zručnost mu umožňují efektivně zapojit a motivovat provozní personál. Své úsilí směřuje nejen k vlastnímu naplnění zadání, ale zejména k zapojení a koučinku pracovníků klienta – tento přístup přináší klientovi trvalou hodnotu.
Profesní orientace: nastavení technických procesů a odpovídající organizační struktury, rozvoj technických pracovníků, dosažení specifických projektových cílů, technickou přípravu výroby, změnové řízení, strukturované řešení problémů (přístup 8D, FTA-PDCA, DMAIC), sériovou i kusovou výrobu (přístup LEAN), kvalitu výrobního procesu a výrobku (přístup 6 SIGMA), investiční rozvoj, prototypy, mezinárodní standardizaci a neustálé zlepšování.
Má odborné znalosti a praktické zkušenosti v technologii dělení, ohýbání, lisování, obrábění, robotického i ručního svařování, pájení, tepelného zpracování, před-úpravy povrchů (moření, odmaštění, pasivace, tryskání), ochrany povrchů kataforetickým a práškovým lakováním, montáže, vstřikování a vyfukování plastů.

novinky ze světa štíhlé výroby, efektivních procesů a inovací rovnou do vašeho mailboxu